MOJE KSIĄŻKI

ALKOHOLIK. WYDANIE NOWE ROZSZERZONE!
Zaskoczyły mnie uwagi kilku czytelników pierwszego wydania „Alkoholika” rozczarowanych brakiem pikantnych, a nawet intymnych opisów i relacji. Mnie nie wydawały się one potrzebne, ale może nie miałem racji? W każdym razie postanowiłem skorzystać z okazji (nowe wydanie książki to możliwość wprowadzenia poprawek, zmian i uzupełnień) i zaprezentować garść takich drastycznych wydarzeń, będących jednocześnie odpowiedzią na pytanie: Jak żyje się z czynnym alkoholikiem? Tak więc, jeśli kogoś to naprawdę obchodzi, będzie o sikaniu w miejscu publicznym, o kradzieżach, o grze w rozbieranego pokera i konsekwencjach tejże, o wymiotach i zbieraniu rzygowin majtkami itp.
Dołożyłem jeden czy dwa „obrazki”, parę krótkich tekstów/przemyśleń, ale przede wszystkim obszerny dział „Ciąg dalszy nastąpił”. Oczywiście zaktualizowana została przy tej okazji cała treść książki.

Tekst z okładki:
Meszuge – pseudonim polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego.
Ze względu na osobisty, momentami nawet intymny charakter pisarstwa Meszuge, bezkompromisowość oraz poruszający dramatyzm opisywanych spraw i zdarzeń, personalia autora chronione są specjalnymi umowami.
Książka ukazała się w pierwszych dniach sierpnia 2016 (http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,75071,Alkoholik-wyd-2.htm ).

12 KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE - wydanie poprawione i rozszerzone
Od osiemdziesięciu lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie, zwłaszcza w zakresie sponsorowania, to jest specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i realizacji Programu Anonimowych Alkoholików. Nowe wydanie książki wzbogacone zostało o sugestie dotyczące zastosowania Tradycji AA w życiu osobistym, krótkie omówienie Koncepcji dla służb AA w Polsce, jednak głównie i przede wszystkim o rozdziały dotyczące sponsorowania. Oczywiście zaktualizowana została przy tej okazji cała treść książki.
12 KROKÓW OD DNA. SPONSOROWANIE” ukazało się w czerwcu 2015 i jest do kupienia na stronie Wydawnictwa WAM oraz w księgarniach Empik, Matras, Merlin, na Allegro itd.PRZEBUDZENIE. DROGA DO ŚWIADOMEGO ŻYCIA
Książka wydana w marcu 2014 nakładem Wydawnictwa Druga Strona, traktująca o duchowości, której nie należy mylić z religijnością, o rozwoju osobistym, o rzeczywistości, o Bogu – jakkolwiek Go pojmujemy – o miłości, wreszcie o przebudzeniu duchowym i emocjonalnym, a dokładniej o tej szczególnej, rozwojowej, jakby edukacyjnej ich formie, która – jestem o tym przekonany – dostępna jest wielu, bo nie tylko wybranym, wyjątkowym ludziom. Choć jednak nie wszystkim. „Przebudzenie” jest efektem osobistych przeżyć i doświadczeń – to PRAKTYKA, a nie teoria. Praktyka dostępna dla każdego z nas. No… prawie.
Recenzja książki w BoblioNETce oraz opinie czytelników publikowane w portalu Lubimy Czytać.


Przebudzenie, doświadczenie, przeżycie duchowe – pojęć tych z powodzeniem można używać zamiennie. Najczęściej nie mają charakteru religijnego i dotyczą świata wartości duchowych człowieka; duchowych, to jest niematerialnych, na przykład: miłość, rodzina, dom, praca, uczciwość, przyjaźń, Bóg, odwaga i wiele, wiele innych. Są udziałem każdego z nas, mogłyby realnie zmienić, poprawić jakość naszego życia, ale… Problemem nie jest ich niedobór, co raczej fakt, że przestaliśmy je zauważać, dostrzegać… jak łzy w deszczu.
Kolejna recenzja w BiblioNETce oraz autorstwa znakomitej pisarki Miki Dunin.


KROK za KROKIEM. Z alkoholizmem można wygrać!
Książka wydana w styczniu 2014 roku nakładem Wydawnictwa WAM. Jest to zbiór najnowszych (nie tylko) tekstów na temat Programu Anonimowych Alkoholików, który dla milionów uzależnionych stanowi rozwiązanie, szansę i nadzieję. W artykułach, esejach oraz innych tekstach mowa jest o specyficznie rozumianym sponsorowania w AA, o Tradycjach Wspólnoty, osobistych losach, przeżyciach i doświadczeniach alkoholików płci obojga. Recenzja w BiblioNETce.
 Anonimowi Alkoholicy znaleźli skuteczne rozwiązanie problemu alkoholizmu, którym jest Program Wspólnoty AA, Program zmiany jakości życia, która następuje dzięki duchowemu doświadczeniu z pomocą Siły, która jest większa niż nasza własna; Siły przez wierzących nazywanej Bogiem.
Alkoholizm jest chorobą chroniczną, postępującą, trwałą i potencjalnie śmiertelną. Świadomość, że jest rozwiązanie, wielu alkoholikom może uratować życie. Zrozumienie, jak to wszystko działa, o co tutaj chodzi, na czym polega, daje szansę im samym, ale także osobom alkoholikowi bliskim oraz profesjonalistom, którzy dzięki tej wiedzy udzielić będą mogli uzależnionym realnej pomocy i wsparcia.ALKOHOLIZM ZOBOWIĄZUJE: Nie tylko dla alkoholików gawędy o trzeźwym myśleniu, odpowiedzialności oraz rozwoju osobistym. Książka wydana w lutym 2012. Recenzja w BiblioNETce.Tekst z okładki: Wiele chorób stanowić może zrozumiałe usprawiedliwienie zachowań, które w innych warunkach byłyby nie tylko uciążliwe, ale nawet naganne. Z alkoholizmem jest inaczej. Alkoholizm nie usprawiedliwia, alkoholizm zobowiązuje. Jak to możliwe, że to książka nie tylko dla alkoholików? Podobnie jak wymiar uniwersalny mają pewne wartości, tak i powszechne wydają się określone problemy – alkoholicy nie mają na nie monopolu; nie tylko oni przecież nie radzą sobie z zaletami, z czekaniem, z cudzymi problemami, rozpoznaniem życiowych priorytetów... I wszyscy szukamy sposobu na dobre, satysfakcjonujące, pogodne i spełnione życie.


ALKOHOLIZM ZOBOWIĄZUJE to wybór najnowszych tekstów na temat trzeźwego myślenia (nie tylko osób uzależnionych od alkoholu, alkoholików!), osobistej odpowiedzialności, potrzeby nieustannego doskonalenia się i rozwoju. Opatrzone przez autora komentarzami, uwagami i dygresjami, stanowią zaproszenie do wspólnych rozważań. Wiele z nich ma charakter i wymiar uniwersalny, mogą więc stanowić podpowiedź, propozycję także dla osób, które z alkoholem problemu nie miały i nie mają.
Książki ALKOHOLIK oraz 12 KROKÓW OD DNA ukazały się jednocześnie, w maju 2011 roku, nakładem Wydawnictwa WAM.  Księgarnia Wydawnictwa WAM prowadzi również sprzedaż wysyłkową, należy pisać na adres: zamowienia@wydawnictwowam.pl, telefon: 12 629 32 60, lub 12 629 34 46-47.

Na stronie Wydawnictwa WAM posłuchać można krótkiego wywiadu z autorem. Recenzja ALKOHOLIKA w BiblioNETce. Recenzja w portalu DEON. Opis i informacje o książce w portalu DEON.ALKOHOLIK: Autobiograficzna opowieść o życiu, piciu, uzależnieniu i wyzwoleniu


Tekst z okładki: W alkoholu zakochałem się będąc mężczyzną trzydziestoletnim. Nie była to więc miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak nie mam najmniejszej wątpliwości, że szukałem jej, w pewnym sensie, od wczesnego dzieciństwa.

Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Jezus zamienił wodę w wino. Ja byłem lepszym magikiem. Całymi latami, z morderczą skutecznością, tysiące razy zamieniałem w alkohol prawie wszystko, bo przecież nie tylko dobra tak przyziemne, jak pieniądze, firmy, czy stanowiska, ale także szacunek, godność, zaufanie, a nawet miłość dziecka i własne sumienie. Cudotwórcą przestałem być 15 stycznia 1999 roku.

ALKOHOLIK - jest to autobiograficzna opowieść o piciu, uzależnieniu oraz wyzwoleniu; tragiczna historia nieodwzajemnionej i zdradzonej miłości do alkoholu, którą tylko życie mogło napisać.

12 KROKÓW OD DNA: Opowieść o trzeźwości osiągniętej dzięki Wspólnocie AA


Tekst z okładki: Nazywają mnie Meszuge. Jestem alkoholikiem. W chwili obecnej alkohol nie stanowi problemu w moim życiu. Kiedy mówię coś takiego podczas mityngu AA, to zwykle znajdzie się ktoś, kto ironicznie spyta, po co w takim razie nadal tutaj przychodzę. Odpowiadam, że głównie po to, żeby znowu nie mieć problemu z alkoholem.
Może ciągle żyję niedaleko dna, ale jednak w takiej odległości, która zapewnia mi względne poczucie bezpieczeństwa, a nawet satysfakcjonujący komfort psychiczny. Wynosi ona dokładnie dwanaście kroków. 12 KROKÓW Anonimowych Alkoholików.
Recenzja 12 KROKÓW OD DNA w BiblioNETce.
Z PIEKŁA DO TRZEŹWOŚCI: Pierwszych dziesięć lat bez alkoholu (zbiór tekstów)Zbiór artykułów, esejów i innych tekstów związanych tematycznie z problematyką uzależnienia od alkoholu (alkoholizmu), terapii odwykowej, trzeźwienia, Wspólnoty AA i Programu Anonimowych Alkoholików. Jest to jednocześnie relacja z drogi, jaką przebyłem z piekła uzależnienia do punktu, w którym – jako alkoholik – mogę żyć w miarę bezpiecznie i normalnie, obok alkoholu, bez alkoholu.
Wiele z nich publikowane było w biuletynach Wspólnoty AA: „Gryf”, „Karlik”, „Mityng”,  „Warta”, „Zdrój”.
Recenzja Z piekła do trzeźwości w BiblioNETce.