poniedziałek, 1 czerwca 2015

Notatki sponsora (odc. 056)


Po nieco problematycznych doświadczeniach z grupą „U Bortona” …Konferencja Służb Ogólnych AA zagłosowała przeciwko praktyce nadawania grupom nazw od nazwisk ludzi – czy to ze Wspólnoty, czy poza nią; czy to żyjących, czy zmarłych („Doktor Bob i dobrzy weterani” s. 224). 

Kilka tygodni temu, w Koźlu, powstała nowa grupa AA. 03.06.2015 na jej trzecim bodajże mityngu spikerkę będzie miała Kasia z Warszawy. Grupa nazywana została… „U Franciszków”.

7 komentarzy:

 1. Panie Meszuge, co z Panem?
  Czytam Pana blog. Pana samouwielbienie irytowało mnie.
  Milczy Pan. Czyżby refleksja?
  Może Dobry Bóg zapukał do Pana?
  Może Pana pycha zaczęła Panu doskwierać?
  Z alkoholizmu stworzył Pan religię.
  Panie Meszuge,
  jestem alkoholiczką.
  Nie jestem z tego dumna, ale nie będę się samobiczować.
  Zalecam sobie pokorę, Panu i wszystkim alkoholikom

  OdpowiedzUsuń
 2. Alkoholizm to doprawdy przerażająca choroba...

  OdpowiedzUsuń
 3. "Z alkoholizmu stworzył Pan religię." Raczej została już stworzona przed Meszuge. Konstrukcja 12 Kroków jest religijna (np. kroki 4-9 - wywodzące się wprost z warunków dobrej spowiedzi), choć zaklina się, że jest to tylko duchowy program, aby wskazać na jego uniwersalizm.
  "Nie jestem z tego dumna..." bo i nie ma z czego. To choroba jak wiele innych. Nie ma potrzeby czuć się wyjątkowym. Chociaż... do wszystkiego można dorobić jakaś ideologię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do nazw to jakieby nie byly to nie jest istotne ze ktos sobie tym głowe zawraca oby grupa spełniała swoj cel.
  A co do tej niemiłej Pani co rzuca kamieniem to radziłbym podejsc do lustra na chwile.pozdr

  OdpowiedzUsuń
 5. Zalecam sobie pokorę????????? Hmmm a czymże dla pani jest pokora? Skoro irytuje panią Meszuge. Pisze pani o sobie jestem alkoholiczką. Czy aby na pewno??? Jak łatwo jest się zasłaniać chorobą nie pamiętając przy tym , że w dużej mierze przyczyniło się do swojego alkoholizmu. We Wspólnocie AA jest dwa rodzaje ludzi Atrakcyjni Abstynenci i Anonimowi Alkoholicy
  i jedni i drudzy mają prawo w niej być. A co do programu jest to duchowy a nie religijny program , który daje szanse wszystkim na uzdrowienie duszy. Ale jak widać nie którzy jeszcze cierpią...Pozdrawiam i życzę wszystkim Pogody Ducha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atrakcyjni Abstynenci???!!!
   Co jeszcze my alkoholicy wymyślimy??

   Usuń
 6. Przepraszam. To ja napisałam 16 czerwca. Same bzdury. Przeważnie sama się chlastam, a w tym dniu zamiast to zrobić, napisałam do Pana.

  OdpowiedzUsuń