czwartek, 17 stycznia 2013

Mityng, Wars i Emitent

Doktor Woronowicz w „Wyznaniu lekarza” zawartym w Wielkiej Księdze przyznał, że w drodze do pracy, codziennie próbuje zgadnąć, co tym razem wykombinowali alkoholicy, ale rzadko mu się to udaje. Rozumiem go znakomicie – ja sam już dawno rozstałem się z naiwnym przekonaniem, że w AA nic mnie już nie zaskoczy, bo manifestacje choroby alkoholowej mogą przyjmować formy zupełnie nieprawdopodobne i nieprzewidywalne.

W 2012 roku redakcja biuletynu „Mityng” zwróciła się do mojego kolegi i za jego pośrednictwem do anonimowych alkoholików z Opola z apelem, prośbą o napisanie do listopadowego numeru jakichś tekstów na temat medytacji, bo redakcja nie ma żadnych i bezradnie się miota. W efekcie kilku z nas do „Mityngu” napisało i redakcja biuletynu nasze artykuły wykorzystała (zostały wydrukowane) – wygląda na to, że mój też.

W sprawozdaniu intergrupy Wars z listopada czytamy: Uwaga Mirka do jednego z tekstów z listopadowego Mityngu - podpis pod tekstem "Meszuge" to w pewnym sensie kryptoreklama pewnej osoby czerpiącej materialne korzyści z uczestnictwa we Wspólnocie AA. Dobrze by było unikać publikacji tekstów takich osób, gdyż nasz biuletyn nie powinien firmować, reklamować ani promować inicjatyw nie związanych z AA.

Tak oto znowu zostałem zaskoczony, bo czegoś takiego chyba jeszcze w AA nie było:
a) poprosić o pomoc,
b) przyjąć i wykorzystać bezinteresownie udzieloną pomoc,
c) pomagającemu napluć w twarz obrzucając plugawymi oszczerstwami.

Mocne!

Dość dawno uświadomiłem sobie, że bezsilny jestem nie tylko wobec alkoholu, ale także wobec przekonań innych alkoholików, budowanych na bazie wyobrażeń i fantazji. Wiem już też, że rację miała Matka Teresa z Kalkuty pisząc: Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje (Czyń dobro, mimo wszystko). Oczywiste jest dla mnie, że każdy alkoholik, na dokładnie każdy temat, może sobie wyprodukować dowolne przekonania...

Ciąg dalszy oraz dużo, dużo więcej w moich książkach

3 komentarze:

 1. hehe - to są ludzie chorzy!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ręce mi opadają na hipokryzję zatwardziałych konserwatystów :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się co przejmować - grunt żebyśmy wszyscy czegoś się na takich przypadkach uczyli.

   Usuń